ETKİNLİKLER

Orion AVM, Anadolu Yöresel Lezzetler Festivali ile ziyaretçilerini Türkiye’nin birbirinden meşhur lezzetleriyle buluşturacak. Hatay mutfağından Adana’nın kebabına, Kahramanmaraş’ın baharatlarından Erzurum’un bakliyatlarına, Siirt’in balından Artvin’in zeytinine onlarca tat Orion’daki etkinlikte bir araya gelecek.

 

 Anadolu Yöresel Lezzetler Festivali, 11-20 Ocak tarihlerinde Orion AVM’de düzenlenecek. Ön otopark alanında kurulacak çadırlarda, 20’ye yakın şehrin standı yer alacak. Gastronomik değere sahip, geleneksel tatlarıyla ünlenmiş şehirlerin stand açacağı etkinlikte ziyaretçiler, hem yeni ürünler deneme, hem de özledikleri ürünleri satın alma fırsatı bulacak.


Türkiye'nin birbirinden ünlü yöresel lezzetlerini Trakya’yla buluşturacak etkinlik 10 gün boyunca 10:00-22:00 saatleri arasında ziyaretçileri ağırlayacak. Fark Fuarcılık tarafından organizasyonu gerçekleştirilen festivalde, ürün satışı yapacak standların yanı sıra yöresel yemeklerin ve içeceklerin servis edileceği alanlar da bulunacak. Her biri kendi bölgelerinden gelen üreticiler tarafından kurulacak standlarda bulabileceğiniz ürünlerden bazıları şöyle; Bitlis ve Siirt karakovan balları, Artvin Yusufeli zeytini, Adana şalgamı, Gümüşhane pestili ve kömesi, Malatya kayısı ve yemişleri, Hatay nar ekşisi ve künefesi, Trabzon tereyağı ve süt ürünleri, Erzincan tulum peyniri, Beypazarı organik ürünleri, Isparta gül ürünleri, İzmit pişmaniyesi.