Tüm Etkinlikler / Orion ve Orion2 Nanoteknolojiyle Dezenfekte Ediliyor

Dünya çapında yayılan Covid-19 nedeniyle Orion’da da Ocak ayından beri bir dizi önlem uygulanıyor. Hijyen uygulamaları, çalışanlara yönelik virüs ve korunma yolları hakkında bilgilendirmeler, eğitimler ve temizlik prosedürlerinde yoğunlaştırmaları kapsayan önlemler şu şekilde sıralanıyor:

 

- Orion ortak alanlarında genel temizlik prosedürüne ek olarak her gün,  7’si dezenfektan özellikli olmak üzere 14 farklı kimyasalla temizlik yapılmaktadır. Bu dezenfektanlar, mikropların bağışıklık kazanmasının önüne geçilmesi için değiştirilerek kullanılmaktadır.

 

- Temizlik uygulamalarının periyotları 2 kat artırılarak daha sık temizlik yapılmaktadır.

 

- Ortak alanlarda ziyaretçilerin bulunduğu, temas ettiği her zeminde, o zeminin özelliğine göre seçilmiş farklı kimyasallar kullanılmaktadır.

  • Tuvalet, lavabo ve mescit alanlarında sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyici
  • Yürüyen merdiven, trabzan, asansör, kapı gibi elle temas edilen tüm alanlarda alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar ile sodyum hipoklorit içeren hijyenik yüzey temizleyiciler
  • Yemek alanıyla terastaki masa ve sandalyelerde alkol ve bakterisidin bazlı dezenfektanlar, izopropil alkol ve biyosidal bazlı dezenfektanlar

 

Gümüş iyon ve UVC ile dezenfeksiyon

- Nano gümüş iyon teknolojisi ile dezenfeksiyon uygulaması 12 Mart gecesi yapılmıştır.

Temizlenmesine rağmen bakteri barındıran bir çok alanda hijyen sağlayan bu yöntem ile Orion’un tüm ortak alanları temizlenmiştir. Etkisi 90 güne kadar sürmektedir.

 

- UVC mikrop öldürücü dezenfeksiyon uygulamasına başlanmıştır. Halk arasında mor ışık olarak da bilinen UVC ışını yöntemiyle her gece temizlik yapılmaktadır. Tuvaletlerden asansörlere, koridorlardan yemek alanlarına, bankamatiklerden mescitlere kadar tüm noktalarda ışın uygulanarak sterilizasyon sağlanmaktadır. UVC ışını tüm bakteri, virüs, mantar ve protozoalara karşın etkindir.

 

- Ziyaretçilerin ve çalışanların ihtiyaç halinde kullanabilmeleri için el dezenfektanı ve kolonya otomatları koridorlara konulmuştur.

- Tüm lavabolardaki el kurutma cihazlarının filtreleri ve AVM havalandırma sistemlerinin filtreleri yenilenmiştir.

- Kullanım sularının tamamı arıtma işleminden sonra UVC ışınıyla dezenfekte edilerek sisteme verilmekte ve kullanıma sunulmaktadır.

 

Orion’da yapılan dezenfeksiyon uygulamalarının video ve fotoğrafları Orion’un sosyal medya hesaplarından izlenebilir. Instagram, Facebook ve Twitter’da @avmorion hesabını takip ederek güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Başlangıç : 9 Mart 2020 Pazartesi

Bitiş : 30 Mayıs 2020 Cumartesi


Devam eden etkinlikler